כללי

השקעה בקרקע במרכז הארץ 2019

כל אדם אשר עושה את צעדיו הראשונים בנושא של השקעה בקרקעות, עתיד לגלות שההמלצה תהיה להשקיע בקרקעות באזור המרכז. הסיבה לכך טמונה במצוקת הדיור שיש באזור זה, ובביקוש הרב לדירות, עובדה המעלה את הסיכויים להפשרת הקרקע, כמו גם את ערכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

כל מי שיערוך בירורים לגבי קרקעות ברחבי הארץ אשר מיועדות להשקעה יגלה מספר לא מצומצם של יעדים אשר נחשבים כמומלצים להשקעה. בין הקרקעות שבהן נרשמה עליה ראלית במחירי הדיור בולטת העיר רמת השרון בה נרשמה עליה שנתית ריאלית של 8.4%  במחירי הדיור בשנת 2018  ובכך מבססת את מעמדה כעיר השנייה בגובה המחירים הנומינלי אחרי תל אביב. (מבוסס על נתוני  למ"ס ומדד יד2).

כל אדם אשר עושה את צעדיו הראשונים בנושא של השקעה בקרקעות, עתיד לגלות שההמלצה תהיה להשקיע בקרקעות באזור המרכז. הסיבה לכך טמונה במצוקת הדיור שיש באזור זה, ובביקוש הרב לדירות, עובדה המעלה את הסיכויים להפשרת הקרקע, כמו גם את ערכה.
יחד עם זאת, גם אם מצאתם קרקע להשקעה במרכז, אשר נחשבת לאטרקטיבית, חשוב לשים דגש על מספר עקרונות אשר יבטיחו שאכן מדובר בהשקעה נבונה.

הפרמטרים אותם מומלץ לבדוק הם: בדיקת מרקם הקרקע בתכנית המתאר הארצית, בדיקת מרקם הקרקע בתכנית מתאר מחוזית, בדיקת הייעוד הקרקע במצב הקיים וכן בדיקת ייעוד הקרקע במצב המוצע וכן בדיקה של נסח הטאבו. בדיקות אלו  יוכלו לאשש האם באמת מדובר בהשקעה שהינה משתלמת.

קרקע במקום דירה
כידוע, מחירי הדיור במרכז הינם גבוהים במיוחד, כך שאנשים רבים לא יכולים להרשות לעצמם לבצע רכישה שכזאת, גם אם מדובר ברכישה לצורך השקעה. האלטרנטיבה אשר מוצעת עבור אותם אנשים היא להשקיע בקרקע, אשר עלותה תהיה נמוכה יותר מזאת של דירה, כאשר אם ההשקעה תתבצע באופן מושכל, זה יאפשר לאותם אנשים להגדיל את הונם ולממש את שאיפתם לרכוש דירה.

הפשרת קרקעות במרכז

כל מי שגר, באזור הטבעת הפנימית של מדינת ישראל, במתחם  הבנוי והאורבני של  מחוז תל אביב בואכה הרצליה יודע שעתודות הקרקע הפנויות הולכות והופכות מצרך נדיר במחוזותינו. עד כדי כך נדיר שעצם הידיעה על תהליך אפשרי של הפשרת הקרקעות שעדיין נשארו פנויות מבנייה והפיכתן לעתודה קרקעית לבנייה יוצרים ספקולציה של עליית מחירים. בתור אנשים שמבינים את תחום ההשקעות בקרקע ומבינים את האלמנט הספקולטיבי  אנו ממליצים לבחון לעומק עסקאות אופציונליות לבנייה למגורים.
חשוב להיוועץ באנשי מקצוע, כמו יועץ נדל"ן מקצועי, אשר מחזיק ברשותו ידע וניסיון בתחום של קרקעות להשקעה במרכז, ויוכל לסייע בבחירת הקרקע, ללוות בתהליך הרכישה, ובשלבים הבאים, גם במכירת הקרקע, ובפדיון הרווחים אשר טמונים באותה השקעה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

ברוכים הבאים לאתר פרופרטי - פרויקט גלילות החדש

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרויקט גלילות החדש  בצפון החדש של תל אביב.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.