כללי

מתחם דרום גלילות – היוזמה לעתודת הקרקע האחרונה בין ת"א לרמת השרון

צפיפות הבניה בגוש דן בכלל ובתל אביב בפרט הגיעה לשיא בשנים האחרונות, ונראה כי מלבד התכניות למתחם דרום גלילות לא נותרו עתודות קרקע נוספות ליוזמה לבנייה בעיר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

היוזמה לפיתוח מתחם דרום גלילות מחברת שתי ערים חזקות במטרופולין: תל אביב ורמת השרון. שתי הערים מכננות בניה של מתחם מגורים מודרני, עם אווירה של חו"ל

מתחם גלילות זוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת : מה שהיה שם נרדף למתקן לאחסון גז והפקק של המדינה, הופך בשנים האחרונות למתחם המסקרן ביותר ליוזמת בניה בקרב משקיעי הנדל"ן.

המתחם, הגובל בדרום עם תל אביב ובצפון עם רמת השרון, אמור להפוך בקרוב לשכונת מגורים שתכלול 12 אלף יחידות דיור ועוד 700 אלף מ"ר שיוקדשו למסחר, בילוי ופנאי.

 

הסנטרל פארק מגיע לים התיכון

הדיירים העתידיים של גלילות יגיעו מן הסתם ממרכז הארץ – מהרצליה בצפון, דרך רמת השרון ועד לתל אביב, גבעתיים ורמת גן. במתחם סביר להניח שימצאו שכונת מגורים אולטרה מודרנית, המשלבת נגישות שיא עם נוף פתוח לים ושירותים עירוניים מהטובים בישראל.

במתחם מתוכננת אף יוזמה לבניית פארק ירוק שתכנונו נשען על עקרונות התכנון והאסתטיקה של סנטרל פארק בניו יורק, ויעניק לתושבי השכונה נוף ירוק של הפארק, יחד עם הנוף האהוב של חוף הים ממערב.

 

מתחם דרום גלילות: העתודה האחרונה של גוש דן

צפיפות הבניה בגוש דן בכלל ובתל אביב בפרט הגיעה לשיא בשנים האחרונות, ונראה כי מלבד התכניות למתחם דרום גלילות לא נותרו עתודות קרקע נוספות ליוזמה לבנייה בעיר.

יתר על כן, התכניות לשינוי מהותי באמצעי התחבורה במטרופולין של גוש דן, הכוללים רכבת קלה ותגבור מערך רכבת ישראל, כמו גם הקצאת נתיבים לתחבורה ציבורית, יהפכו את המתחם לחלק אינטגרלי מהעיר ללא הפסקה.

 

התכנית יצאה לדרך, זה הזמן להצטרף

הקרקע במתחם דרום גלילות הופשרה לבניה כבר בשנת 2005 אולם עד היום, עיריית רמת השרון ועיריית תל אביב טרם הגישו תכניות מפורטות לפיתוח, הכוללות את מיקום הבניינים השונים, כמו גם מיקום שצ"פים, מבני ציבור, מתחמי מסחר, כבישים וכמובן, טבלאות איחוד וחלוקה.

סביר להניח כי מחירי הקרקעות באזור, שנהנו מעליות משמעותיות במהלך העשור שחלף מאז הפשרת הקרקע ועד היום, יטפסו באופן משמעותי עם הגשת תכניות מפורטות ליוזמה ולפיתוח המתחם על ידי כל אחת מהעיריות לבניה במתחם.

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות

ברוכים הבאים לאתר פרופרטי - פרויקט גלילות החדש

לקוח יקר,

ברוך הבא לאתר פרויקט גלילות החדש  בצפון החדש של תל אביב.

ההשקעות המוצגות באתר זה הינן השקעות בקרקע.

יש לזכור שהשקעה בקרקע היא אמנם השקעה בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה במיוחד מועד מימוש ההשקעה המוערך ע"י השמאי בתקן 22 אינו ודאי וייתכנו שינויים במועד המימוש.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכל אדם, ולכל תיק השקעות ומתאימה בעיקר לאלו שיש להם הון נזיל ונכס אחד בבעלותם.

אנחנו בפרופרטי דוגלים בשקיפות מלאה של המידע – בעיניים פקוחות – ועומדים לרשותכם בכל שאלה שתעלה לאורך הדרך.